Altın Anahtar Web Sitesi

Altın Anahtar Web Sitesi

Bir önceki yazımda ‘Fırsatlar Dünyası İnternet ‘ başlığı altında değişen günümüz şartlarını ve bu sayede ortaya çıkan benzersiz iş fırsatlarını sizinle paylaşmıştım. Bu yazımda ise size internetin sihirli kapılarını açan altın anahtar ‘WEB SİTESİNİ’ konu alıyorum. ‘Web Sitesinin Ne Olduğunu ‘ ve ‘İyi bir Web Sitesinin Getireceği Avantajları ‘ sizinle paylaşıyorum.

İnternet artık firmalar için dünyaya açılan bir kapı olduğuna göre, biz de vakit kaybetmeden bu kapının altın anahtarı olan Web Sitesini tanımaya başlayalım.

*

WEB SİTESİ NEDİR?

Web Sitesi; Grafik Yazılımları ile Programlamanın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan reklam, tanıtım ve iş ofisleridir. İnternet üzerinde bulunan bir iletişim aracıdır. Bu araç sayesinde Firmalar ya da Kişiler tanıtımlarını yapabilmektedir. Kendileri ile ilgili bilgileri tüm dünyaya en uygun maliyetlerle, 24 saat kesintisiz olarak sunabilmektedir. Böylelikle Ziyaretçiler, firmaların sunduğu ürün ve hizmetler veya kişiler hakkındaki detaylı bilgilere ulaşabilmektedir.

Web sitesini aynı zamanda firmaların müşterilerine gösterdiği yüzü olarak görebiliriz. Bu yüz firmaların; özelliklerini, değerlerini, misyonu ve vizyonunu müşterilerine sunmaya yaramaktadır. Satışların ve hizmetlerini arttırılmasına katkı sağlamaktadır. Web Sitesinin sağladığı tüm bu faydalar düşünülünce günümüz iş dünyasında web sitesinin, Kurumsal  firma imajının olmazsa olmazı haline gelmiş olması sürpriz değildir.

*

WEB SİTESİ  NEDEN GEREKLİDİR?

1-Daha Fazla Tanınmak

İş dünyasında başarıyı getirecek en önemli araçlar kuşkusuz Kalite, Reklamve Tanıtımdır.Bu araçlardan Reklam ve Tanıtımı iyi kullanamazsanız, müşterileriniz firmanızın farkını ve verdiği hizmetleri göremeyecektirler. Siz en kaliteli ürün ve hizmetleri yaratsanız dahi ürün ve hizmetlerinizi müşterilerinize ulaştıramadığınız için tüm emekleriniz boşa gidecektir. Ne yazık ki parmaklıkların arkasına hapsolacaksınızdır. Bu yüzden çok geç olmadan iyi bir web sitesine sahip olup, tüm bu kötü senaryoları bir kenara atmalı ve aydınlık bir geleceğe emin adımlarla yürümelisiniz.

Dünyanın sınırlarının kalktığı günümüzde sahip olacağınız web site ile kapılarınızı tüm dünyaya açabilir ve  işletmenizin dününü, bugününü ve geleceğine dair planlarını herkese anlatabilirsiniz. Bu sayede bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Web sitenize ayıracağınız küçük bütçelerle şirketiniz veya kendiniz için en verimli reklamları yapabilirsiniz.

2-Yeni müşteriler

İnternette dolaşan milyonlarca kullanıcı arasından Hedef kitlenize zaman kaybetmeden ulaşarak yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Web siteniz ile müşterilerinizin evlerine, iş yerlerine en kolay şekilde bağlanabilirsiniz. Kısa zamanda Müşteri Portföyünüzü  genişletebilirsiniz.

3-Tek tıkla ulaşım

Günümüzde internet; bilgi, kişi ve kurum arama, irtibat kurma, ihtiyaç çözmek için en kolay yol haline gelmiştir. İnternet sayesinde birçok müşteriniz veya müşteri adayınız ihtiyacı olan web sitelere saniyeler içerisinde ulaşabilmektedir. Siz de Web site sahibi olarak, müşterilerinizin internet üzerinden hızlı bir şekilde sizinle irtibata geçmesini sağlayabilirsiniz. Müşterilerinizle her an iletişim kurabilme şansına erişebilirsiniz. Böylelikle Müşteri Memnuniyetini arttırabilirsiniz.

4-$$$$$$

Günümüzde artık işletmeler satış ve karını arttırıp finansal  hedeflerine ulaşmak için mümkün olan her aracı etkin bir şekilde kullanmaktadır. Eğer işletmeniz internette bulunan müşterilerini ve potansiyel müşterilerini elinin tersiyle itmek istemiyorsa mevcut  fırsatları çok iyi değerlendirmek zorundadır. Bunun bilincinde olarak mevcut fırsatları değerlendirmek için vakit kaybetmeden bir web sitesine sahip olmalısınız. Müşterilerinize bir kaç tıklama ile ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın alma olanağını sunmalısınız.

Napolyon ne demiş ‘Para Para Para‘. Bu söz ile konumuz üzerine bağlantıyı kurarsak, İşletmelerin en temel amaçlarının satışları ve karını arttırmak olduğunu bilmeyenimiz yoktur diye düşünüyorum. Doğru kullanılan İnternet ve Web Sitesinin sizi finansal hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracağına dikkat çekiyorum.

5-Güçlü bir imaj

Artık başarılı ve saygın kuruluşların hepsinin birer web sitesi  bulunmaktadır. Size özel web siteniz ile siz de bu kuruluşların arasına katılabilir, işinizde ne kadar profesyonel  olduğunuzu  gösterebilirsiniz. Hedef kitlenize hitap eden bir ürün ile Marka imajınızı güçlendirip rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. Bu sayede iş dünyasının zirvelerine ulaşabilirsiniz.

*

Özet olarak;

  • Güçlü bir marka haline gelmek
  • Ürün ve hizmetlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak
  • Satışlarınızı, Marka güvenirliğinizi ve Marka İmajınızı arttırmak için mutlaka sizi iyi tanıtan bir Web Sitesine sahip olmanızı tavsiye ediyorum.

*

Bir sonraki yazımda ‘İdeal Bir Web Sitesine Sahip Olmak İçin’ nelerin yapılması gerektiğinden detaylı olarak bahsedeceğim.

Yakın bir zamanda tekrar buluşmak ümidiyle..

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.