Dijital Pazarlama Bütçesi Verimli Kullanım

Dijital Pazarlama Bütçesi Verimli Kullanım

Yazımızda Dijital pazarlama bütçesi verimli kullanımı için harika stratejilere tanık olacaksınız. Büyük yatırımlar alan ve milyonlarca dolar kâr getiren şirketler her ne kadar daha göz önünde olsa da, Startup’ların çoğu yolculuklarına daha küçük bütçelerle başlamaktadır. 

Bu Startup’ların çoğunluğunun hayatta kalmak için bütçe dostu çözümlere başvurması bir gerekliliktir. Aşağıda, başarı yakalamak isteyen yeni kurulmuş şirketler için ideal olan 5 dijital pazarlama stratejisini bulabilirsiniz. 

Dijital Pazarlama Bütçesi Verimli Kullanım

1. Facebook esnek hedefleme

İki ya da daha fazla karakteristiğe uyan hesapları hedeflemenize olanak veren Facebook’taki esnek hedefleme özelliği, bütçenizi önemli oranda yükseltmeden sosyal medya kampanyanızı büyütmek için en etkili yöntemlerden biridir. Bu özellik sayesinde, sık sık online alışveriş yapan ve hayvan sahibi olan ya da küçük çocukları olan ve daha yeni minivan almış kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

2. Çapraz kanallı yeniden pazarlama

Genelde yeniden pazarlama, tüketicilerin daha önce bir platformda gördükleri reklamları tekrar tekrar oynatmayı kapsar. Yani, potansiyel bir müşteri Google AdWords’ünüze tıkladığında ancak dönüşüm sağlanmadığında, aynı platform üzerinden o kullanıcıya Google AdWords sunmaya (mümkünse her defasında farklı bir reklamla) devam edersiniz.

Çapraz kanallı yeniden pazarlama, reklamları kullanıcıların kullandıkları diğer platformlarda göstererek bir kat incelik katar. Böylece, Google AdWords’ünüze tıklamış ancak dönüşmemiş bir müşteriye reklamınızı Facebook üzerinden gösterebilirsiniz. Bu taktiğin en büyük avantajı Google  gibi talebe dayalı platformların gücünü, Facebook gibi davranış bazlı platformların gücüyle birleştirmesidir. Aynı zamanda, markayı etkili gösterecektir.

İlgili Yazı: Yeniden Pazarlama Nedir? Nasıl Yapılır? 

3. Instagram reklamları

Facebook tarafından yönetilen Instagram reklamları vermek için artık bir profile ya da hesaba ihtiyacınız yok. Dahası, reklamlara tıklama, artık kullanıcı sayfasına değil, direkt olarak sonuç sayfasına yönlendiriliyor. Facebook’un 600’den fazla hedefleme seçeneğinin bulunması da, şirketinizin Instagram üzerinden şirket profilinize en çok uyan kullanıcıları hedeflemenize olanak sağlar.

4. Mobil odak

Mobil reklamlar, masaüstü ve tablet reklamlarından daha ucuz olduklarından dolayı (mobil bir kampanya yürüttüğünüz sürece) bütçenize daha uygun olabilirler. Özellikle Google ve Facebook üzerinde, pazarlama yatırımlarınızın çoğunu mobil kampanyanıza destek olacak reklamlara yatırarak bütçenizi yaymak mümkündür.

5. Facebook yönlendirici reklamları

Facebook yönlendirici reklamları size, kullanıcılara sosyal ağları terk etmeden hizmetiniz hakkında bilgi verme olanağı sağlar. Bir ürün satıyorsanız yönlendirici reklamlarını ayrıca, bülten üyelikleri oluşturmak, VIP e-posta listesi oluşturmak veya fırsat sunmak için kullanabilirsiniz.

Yazının 2.Bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Dijital Dünya’da ses getirmek ve doğru konumlanmak için İnovanka Blog sayfasını takip edebilir. Firmamızdan destek almak için bize [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.