Twitter ve Youtube ‘a neden erişim yasağı geldi ?

Twitter ve Youtube ‘a neden erişim yasağı geldi ?

Twitter ve Youtube ‘a neden erişim yasağı geldi ?

Anadolu Ajansı,Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın görüntülerinin yer aldığu Twitter ve Youtube’a erişimin,mahkeme kararı doğrultusunda engellendiğini bildirdiğini duyurdu.

Türkiye tarihinde sosyal ağlarla ilgili verilen en kapsamlı erişim engel kararıyla Twitter, Facebook ve YouTube kapatıldı. TİB’in Erişim Engelleme Karar Sorgulama ekranlarında henüz yayınlanmış bir karar yok.

Turkcell Superonline ve TTNET hattından yaptığımız denemelerde yukarıdaki ekran veya sayfaya ulaşılamıyor hataları alınıyor. TTNET hattında Youtube.com Service Unavailable hatası verirken Twitter sunucularından hiçbir tepki alınamıyor. Facebook’ta ise erişim kısmı olarak halen sürüyor. Siz de yorumlarda bizimle ekran görüntülerini paylaşabilirsiniz.

Screen Shot 2015-04-06 at 13.36.47

Geçen yıl yine 20 Mart ve 27 Mart tarihlerinde engellenen Twitter ve YouTube, bahar aylarını yine kapalı olarak giriyor.

Güncelleme 1: Az önce aldığımız bilgiye göre engelleme kararı verilen üç sosyal ağdan Facebook, ilgili içerikleri kaldırdığı için kararın dışında tutuluyor. Twitter ve YouTube için uygulanmaya devam eden karara neden olan içeriklerin, kısa bir süre önce rehin alınan Savcı Kiraz’a ait fotoğrafların paylaşımıyla ilgili olduğu belirtiliyor.

Güncelleme 2: Sosyal ağların erişim engellemesine dair mahkeme kararlarını Hürriyet’in ilgili haberinde görebilirsiniz.

Kaynak: Webrazzi

Görsel Kaynak: Hürriyet

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.
Call Now ButtonYıldızınız Parlasın 🌟