fbpx

Etkili Sosyal Medya Yönetimi İçin 5 Enerji Tasarrufu Yönetimi

Etkili Sosyal Medya Yönetimi İçin 5 Enerji Tasarrufu Yönetimi

Etkili Sosyal Medya Yönetimi İçin 5 Enerji Tasarrufu Yönetimi

Sizler için haftanın anlam ve önemi olan enerji tasarrufu konusunda bir yazı yazmak istedik. Tabi konuyu Sosyal Medya Yönetimi’ne uyarlayarak enerjinizi sosyal medya’da daha efektif bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi yazmak hem “Enerji Tasarrufu Haftasının” bilinirliğini arttırmak açısından hem de Dijital Pazarlama hakkında bilgi vermek açısından sizlere faydalı olabileceğini düşündük. Öyleyse başlayalım. 

1- Facebook ve Twitter Paylaşım Planlaması Yapın

Plansız yönetilen sosyal medya hesaplarında genellikle firmalar müşterilerinin Sosyal Medya’da en aktif geçirdiği zamanı göz ardı ederek paylaşımlarını yaparlar. Bu da Facebook veya Twitter gibi sosyal medya paylaşımlarınızı daha az takipçinizin görmesi anlamına gelir. Facebook gibi sosyal medya sayfalarınızda paylaş butonunun yanındaki ok ‘a tıklayarak planla gibi seçenekleri kullanabilir. Önceden belirlediğiniz paylaşımları bu bölüme ekleyip arkanıza yaslanabilirsiniz.

2- Sosyal Medya Yönetimi Reklamlarınızı Müşterilerinizin Aktif Olduğu Saatlerde Gösterin

Google Adwords veya Facebook gibi mecraların, reklam planlama seçeneklerini kullanarak reklamlarınızı müşterilerinizin aktif oldukları saatlerde göstermek için devamlı kapat – aç yapmak yerine planlama yaparak hem zamanınızdan tasarruf edin, hemde bütçelerinizi daha iyi yönetin

3- Tasarım Yaparken Photoshop’a saatlerinizi ayırmayın

Genellikle firmalar Sosyal Medya üzerinden aşırı derecede kurumsal olmaya çalışırlar. Ancak bu anlamsız bir şekilde harcadıkları zamandır. Sosyal medya’da önemli olan kurumsallıktan önce sosyal olmaktır. Tasarımlarınızın da bu ölçüde creative yani yaratıcı olması gerekir. Hem enerjinizi tasarruflu kullanabileceğiniz hem de creative kolay bir şekilde tasarımlar çıkarabileceğiniz online tasarım üretme aracı Canva’yı kullanmanızı tercih ederiz. Sosyal Medya Yönetimi tasarım işlemlerinizi kolaylaştırmaya yarayacaktır.

4- Acaba birileri sayfama mesaj attı mı ? Sorusundan kurtulun

Gün içerisinde bizlere en çok zaman kaybettiren durumlardan biri, müşterilerimiz acaba sayfamıza mesaj attı mı ? sorusunun kafamıza takılması ve her yarım saatte bir sayfayı tekrar tekrar kontrol etmemizdir. SproutSocial gibi araçları kullanarak, sayfalarınıza mesaj veya yorum atıldığında anında haberdar olabilirsiniz. Gelen soruları bu araçlar vasıtasıyla yetkili biriminize aktarabilir ve geri dönüşlerle ilgili araçların sağladığı istatistikleri kontrol edebilirsiniz.Sosyal Medya CRM yardımcı araçları daha kolay bir Sosyal Medya Yönetimi yapmanızı sağlayacaktır.

5-Aklınız sayfalarınızda kalmasın

Sayfalarınızı kendiniz yönetmek yerine profesyonel dijital pazarlama ajanslarıyla çalışarak, tüm bu sorunlarından kurtulabilir enerjinizi tasarruflu kullanıp kendi alanınıza yoğunlaşabilirsiniz. Unutmayın dijital ajanslarla çalışmak ekstra gider değil, tasarruftur.

HER YIL OCAK AYININ 2.HAFTASI GERÇEKLEŞTİRİLEN ENERJİ TASARRUFU HAFTASI KUTLU OLSUN. 

İnovanka Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.
Call Now ButtonBize Ulaşın