Facebook Canlı Video Seçeneğini Piyasaya Sürüyor

Facebook Canlı Video Seçeneğini Piyasaya Sürüyor

Facebook, iOS uygulamasında yer alan canlı video özelliğini yakın zamanda piyasaya çıkardı. Bu sosyal ağ, canlı video becerilerini Birleşik Devletler’deki tüm iOS cihazlarına yaydı. Şirket bu konudaki denemelerine geçen yıl başlamış olsa da, 1 hafta önce yapılan açıklama ilk defa özelliğin geniş kitlelere açıldığını teyit etti. 

‘Live’ ismi verilen yeni özellik, şimdi konum bildirmek için kullanılan iğne imlecinin yanındaki ‘güncelleme statüsü’nde yerini aldı. Facebook’taki canlı video özelliği Periscope uygulaması ile aynı mantığı paylaşıyor: küçük bir açıklama ile canlı yayına başlandıktan sonra izleyiciler anlık yorum yapabiliyor. Canlı yayını bitirdiğinizde videoyu kaydetme veya duvarınızda paylaşma olanağına sahip oluyorsunuz.

Ek olarak, bir kişi ya da sayfayı takip ederek, canlı yayın yapmaya başladığı zaman bildirim alabiliyorsunuz.

Resim: Facebook

Resim: Facebook

 Şirketin aynı özelliği Android’e ‘yakında’, dünyanın geri kalanına ise ‘gelecek haftalarda’ getireceğini söylendi.

Facebook, canlı yayın seçeneğini geçen Ağustos’ta denemeye başlamış, ancak özellik, Mention ile ünlüler ve diğer halk figürleri için Facebook uygulaması kullanan kişilerle sınırlı kalmıştır.

Facebook geçtiğimiz yıl içinde video çabalarını arttırmış, Facebook canlı yayın özelliğinin daha fazla video etkileşimi yaratmasına ön ayak olmuştur. Şirkete göre, izlenen video sayısı şimdiden günde 3 milyara ulaştı – sosyal ağ video paylaştıkça bu rakamın yükselmesi beklenmektedir. 

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.