Facebook Live Android’de Çıkıyor; Birkaç Ülke Eklendi

Facebook Live Android’de Çıkıyor; Birkaç Ülke Eklendi

Neden sadece ABD’de de iOS kullanan Facebook kullanıcıları eğlensin? Facebook, geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada gelecek hafta Facebook Live özelliğini Android kullanıcılarına sunacağını açıkladı.

Ürün müdürü Vadim Lavrusik ile mühendislik müdürü Dave Capra, Newsroom’a yaptıkları açıklamada Android için eklenen Facebook Live özelliğinin şimdilik Birleşik Devletler’de etkili olacağını ancak özelliğin çok yakında diğer ülkelere de sunulacağını belirttiler.

‘Diğer ülkelerden’ bahsetmişken, Lavrusik ve Capra ayrıca, Facebook Live’in iOS’ta 30’dan fazla ülkede erişime açık olduğunu belirterek şunları eklediler:

Gelecek haftalarda bu özelliği dünya genelinde daha fazla kullanıcı ve sayfaya sunmaya devam edeceğiz.

Facebook’un CEO’su ve kurucularından biri olan Mark Zuckerberg, Berlin’de geçen hafta düzenlenen soru-cevap oturumunda kullanıcıların Facebook Live videolarına gösterdikleri rağbetin, canlı olmayan videolara göre üç kat fazla olduğunu, bu videoları izleyen kişilerin yarısından fazlasının ise Android cihazlar kullandıklarını belirtmiştir.

Lavrusik ile Capra, Facebook Live’e yabancı kullanıcılar için şu açıklamayı yapmışlardır:

Canlı bir video paylaşmak için sadece ana sayfadaki ‘Aklında ne var?’ kısmına gelerek canlı video ikonuna tıklamanız yeterlidir. Videoyu çekmeden önce hızlı bir açıklama yazabilir ve videonuzu göstermek istediğiniz hedef kitleyi seçebilirsiniz. Yayınınız sırasında sizi izleyen kişi sayısını ve izlemeye başlayan arkadaşlarınızın isimlerini görebilir, anlık olarak yorumlara cevap yazabilirsiniz. Yayınınızı bitirdiğinizde ise, videonuzu duvarınıza kaydedebilir (arkadaşlarınızın sonra izlemeleri için) ya da silebilirsiniz.

Arkadaşlarınızın ya da takip ettiğiniz halk figürlerinin videolarını, haber akışınızda kolayca bulabilirsiniz. Canlı bir video izlerken, yayınlayan kişiyi takip edebilir, bu sayede bir daha sonra canlı yayın yaptığında bildirim alabilirsiniz. Gelişmeleri yakından takip ediyor ve Facebook Live özelliğini merakla bekliyoruz.

Facebook Live Video Android, Video Canlı Yayın

Facebook Live Video Android, Video Canlı Yayınlar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bildiğimiz üzere Facebook, geçtiğimiz hafta paylaşımlara Emoji Reaksiyonları ( Tepkiler yada ifadeleri ) yayınlamıştı. Bu hafta içerisinde gelecek olan Video Canlı Yayın özelliği ile kullanıcıların Facebook’ta geçirdiği sürenin artmasına kesin olarak bakıyoruz. Eklenen yeni özellikleri sayesinde yeni Facebook, çok daha kullanıcı dostu bir sosyal ağ olarak dikkatimi çekiyor. Ayrıca eklenen her yeni özellik dünya genelinde Facebook’un bedava reklamı demek. Teknoloji web sitelerinden, haber sitelerine her yerde Facebook ‘un yeni çıkardığı özelliklerin haberlerini görmek mümkün. Bu anlamda Facebook’un sürekli olarak gündemde kalmayı çok iyi başardığını düşünüyorum.

 

Görsel Kaynak: Onedio

 

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.