Genç Nesil Facebook’tan Ayrılıyor mu?

Genç Nesil Facebook’tan Ayrılıyor mu?

Son birkaç yıldır genç kuşağın, Snapchat ya da Instagram gibi daha yeşil ve ebeveynlerden uzak bir platform bulmak için Facebook’u terk ettiği izlenimi akıllarda yer etmiştir. Peki bu doğru mu ? 

Uzaktan. Yakından. İlgisi. Yok

Yeni çıkartılan comScore raporu internet trendleri hakkında bilinmeyen birçok gerçeği ortaya koymuştur. Bu rapora, 18-35 yaş aralığındaki kullanıcıların sosyal ağları kullanım oranlarını gösteren aşağıdaki tablo eklenmiştir.

18-35 yaş aralığındaki kullanıcıların sosyal ağlarda ziyaret süresi – etkileşim tablosu
Genç Nesil Facebook’tan Ayrılıyor mu?

 

Facebook ’u bulabildiniz mi? Sağ üst köşeye bakarsanız, Facebook’un diğer tüm sosyal ağlardan bağımsız, kendine ait bir alanda bulunduğunu görebilirsiniz. Görülen o ki, yatırımcılar ve medya genç neslin Facebook’u terk edeceğini düşünerek paniğe kapılırken,  genç internet kullanıcıları günlük bazda Facebook’u kullanmaktadırlar.

Bu genç kullanıcıların Facebook’ta geçirdikleri zamanın, en yakın rakibi Snapchat’ten 2.5 kat fazla olduğu gözlemlenmiştir (Facebook’un sahip olduğu Instagram hemen üçüncü sıradadır).

Yani Facebook’ta hala genç insanlar var. Hem de fazlasıyla. Bu durum ağın 340 milyar $’lık market değerini açıklayabilir.

Kaynak

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.