Welcome to Blog

Müşteri Sadakati Arttıran 7 Trend

Müşteri Sadakati Arttıran 7 Trend

3Cinteractive’e göre, markaların 64%’ü geçtiğimiz yıl içinde sadakat program üyeliklerinde bir artış gözlemlemiştir. Sadakat programları, geleneksel satın alma modellerinin dışına çıkarak, müşterilerin marka ile farklı kanallar aracılığı ile kurduğu her etkileşimi takip etmeye odaklanan sofistike programlar haline gelmişlerdir. Akıllı pazarlama uzmanları sadakat verilerini inceleyerek müşterilerini daha iyi tanımaya ve pazarlama becerilerini daha etkili şekilde kullanmaya başlamışlardır.

Yazıda müşteri sadakatini arttırmak için kullanılabilecek yedi trendi bulabilirsiniz.

İşe Alım ve Alışma Etabında Çalışanlara Sorulabilecek 16 Soru

Şirketinize yeni katılan çalışanların işe alım ve alışma süreçlerinde kullandığınız tekniklerden memnun olabilirsiniz, ancak bu tekniklerin çalışanlar üzerindeki gerçek etkisini anlayabilmeniz her zaman mümkün olmayabilir.

Kullandığınız taktikler hedeflediğiniz kadar etkili ve samimi mi?

Bu soruya kesin bir yanıt veremiyorsanız, emin olmanın en kolay yolu yeni çalışanlarınıza sorular yöneltmek olacaktır. 

Hedef Sayfa Başarısına Ulaşmak İçin 6 Yeni Kural

Hedef Sayfa Başarısına Ulaşmak İçin 6 Yeni Kural

Girişimlerin, küçük ve orta ölçekli firmaların çoğu zaman sınırlı pazarlama bütçelerine, zamana ve kaynaklara sahip oldukları bilinen bir gerçektir, bu yüzden bu kaynakları akıllıca değerlendirmek gerekir. E-posta pazarlama kampanyaları ve ücretli reklamlar bu şirketler tarafından yaygın olarak tercih edilir çünkü, harika sonuçlar sağlamaktadırlar. Bununla birlikte, bu yaklaşımları tercih etmiş ancak beklediğiniz sonucu görememişseniz önemli bir noktayı atlıyor olabilirsiniz: etkili hedef sayfalar. Aşağıda başarılı hedef sayfalar oluşturmak için kullanabileceğiniz taktikleri bulabilirsiniz.

Etkili Toplantılar İçin: Yapılan Yaygın Hatalar

Etkili Toplantılar İçin: Yapılan Yaygın Hatalar

 

Takviminize baktıktan sonra kaç toplantıyı sabırsızlıkla beklediğiniz konusunda dürüst bir cevap verebilir misiniz? Bazen gelecekte gerçekleştireceğiniz bir toplantıyı planlamak için bile toplantı düzenliyor olabilirsiniz. Etkili toplantılar yönetme becerisi, bir yöneticinin edinmesi gereken en önemli becerilerden biridir, ancak insanların 75%’i bu konuda resmi bir eğitime sahip değildir.

Atlassian’a göre, her ay 31 iş saati, verimsiz toplantılara harcanmaktadır. Bir diğer araştırma ise, yöneticilerin 45%’inin, toplantıların haftada bir gün yasaklanması durumunda, ekip üyelerinin daha verimli şekilde çalışabileceklerini düşündüğünü ortaya koymuştur. Dahası, çalışanların 47%’si, toplantıları iş yerlerindeki en büyük zaman israfı olarak görmektedir. Fortune 50’ye göre şirketler, verimsiz toplantılar nedeniyle yıllık olarak $75 milyon kayıp yaşamaktadırlar.

Yöneticiler yönettikleri toplantıların verimli, yararlı ve özlü olduğundan nasıl emin olmak için aşağıdaki dört soruyu sormayı deneyebilirler.

Ekibe Rehberlik Etmek: Yöneticiler İçin Tüyolar

Ekibe Rehberlik Etmek: Yöneticiler İçin Tüyolar

Yazımızda yöneticiler için tüyolar yer almaktadır. Modern çalışanları yönetirken, anahtar bileşenlerden birinin rehberlik olduğu unutulmamalıdır. Endüstrilerin değişme hızı ve neredeyse her ay yeni bir beceriye ihtiyaç duyulan iş dünyasını göz önünde bulundurursanız, ekibinizin düzenli şekilde büyümesine yardımcı olmanın ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Deloitte’e göre, günümüzde ihtiyaç duyulan becerilerin işlevselliği 2.5 ila 5 yıl arasında tükenecektir. Bunun yanında yeni nesil çalışanlar, her gün işe gelerek görevlerini tamamlamak yerine, yöneticilerinin rehberliğinde kendilerini geliştirmek istemektedirler. Başarılı bir liderin damgası, çalışanlara rehberlik sağlaması ve gelişme göstermelerine yardımcı olmasıdır. Aşağıda, ekibinizi başarıya taşıyacak ve bunu yaparken sizi de harika bir lider haline getirebilecek beş stratejiyi bulabilirsiniz.

Kalıcı Büyümeler İçin 10 Çalışan Etkileşimi Sorusu

Kalıcı Büyümeler İçin 10 Çalışan Etkileşimi Sorusu

Şirketinizin kalıcı büyümeler gerçekleştirmesini istiyorsanız, çalışan etkileşiminde kusursuz olmanız gerekir. Aksi takdirde ekip üyeleriniz tam potansiyellerine ulaşamazlar – yani şirketiniz hedeflerine daha zor ulaşır.

Bu gerçeğe rağmen, dünyadaki birçok şirket çalışan etkileşimi ile ilgili büyük eksikliklere sahiptir.

Yapay Zeka ve SEO Performansı Etkileri

Yapay Zeka ve SEO Performansı Etkileri

Yapay zekâ ve SEO Performansı etkileri açısında derin öğrenmeyi kullanan arama pazarlamacıları, basit gözlemlerin ötesine geçebilir ve kullanıcı davranışında yeni kalıplar keşfedebilirler.

Bu makalenin daha iyi anlaşılabilmesi için, ilk olarak bu tanımlara göz atalım: 

Mutluluk Odaklı Şirket Kültürü Kazandırır

Mutluluk Odaklı Şirket Kültürü Kazandırır

Araştırmalar mutluluk ile başarının çift yönlü bir ilişkisi olduğunu ortaya koymuşlardır. Mutluluk yalnızca işyerindeki başarının bir sonucu değildir – aksine öncüsüdür.