Google AdWords Mesajlaşma Eklentisi Betadan Çıktı

Google AdWords Mesajlaşma Eklentisi Betadan Çıktı

Yeni eklenti sayesinde kullanıcılar reklamverenlerle Google AdWords Mesajlaşma Eklentisi ile kısa mesaj yoluyla etkileşim kurabilecekler.

Google AdWords reklamlarına kısa mesaj getirme denemesi kısa zamanda betadan çıkmaya hazırlanıyor.

Google birkaç aydır, AdWords’e tıklama ile mesajlaşmayı eklemeyi deniyordu. Arama eklentileri yıllardır piyasada mevcut, ancak yeni mesaj eklentisi reklamcılara, telefonla görüşmekten çekinen ya da doğru kişiyle görüşmek adına menü seçeneklerini dinlemekten ve bekletilmekten sıkıldıkları için bu aramaları özellikle göz ardı eden müşterilerle etkileşim kurma olanağı sağlıyor.

Kullanıcılar mesaj eklentisine ya da ikonuna tıkladıklarında, kısa mesaj uygulaması otomatik olarak kurulacaktır.

google-adwords-mesajlas%cc%a7ma-eklentisi-betadan-c%cc%a7ikiyor

Yeni Google AdWords Mesajlaşma Özelliği

Google’ın yukarıda sunduğu örnekte de görülebileceği gibi, arama ve mesaj eklentileri ana reklamın altında sunulmaktadır. Bu da ekranın alt köşesinde görmeye alıştığımız ikon görüntüsünü yeni bir boyuta taşıyor. Yeni mesaj eklentisi için yaratılan format, reklamcılara mesaj eklentisi içinde arama seçeneğini de ekleme olanağı sağlıyor.

Reklamcılar ayrıca, mesaj eklentisine tıklayan kullanıcıların faydalanabilecekleri hazır metinleri de belirleyebilecekler (bunun örneğini yukarıdaki görselde bulabilirsiniz). Kullanıcılar mesajı yollamadan önce düzeltebilirler ya da tamamen silebilirler, ancak hazır bir mesaj bulundurmak kullanıcıya ne istediğini belirtmede kolaylık tanıyabilir. Mesajlarını doğru seçen reklamcılar, etkileşim oranlarının artışına şahit olacaklardır.

Tıklama ile mesaj eklentisi tıpkı diğer eklentiler ve başlıklar gibi ücretlendirilecektir. Mesaj eklentisini bir reklam kampanyasına ekleyebilir ya da zamanlamasını belirleyerek seçeneğin günün belli saatlerinde gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Mesajlaşma eklentisini birkaç gün kullanmadıysanız yeni bir mesaj belirleyebilir, ya da otomatik yanıt seçeneği kullanarak müşterilerinize ne zaman yanıt verebileceğinizi bildirebilirsiniz.

Mesaj eklentisinin raporlarına, Eklenti sekmesi üzerinden ya da Tıklama Tipi bölmesinden erişim sağlanabilecek. Henüz AdWords içindeki mesajlaşmaların etkileşimini açıkça ölçmenin bir yolu bulunmamaktadır. Bu noktada, ister bir bireyin akıllı telefonu ile, ister bir girişim mesajlaşma platformu ile etkileşim sağlansın, reklamcılar bu etkileşimi takip etmek için kendi uzmanlıklarını kullanmak durumundadırlar.

Bu açıklama ile birlikte Google, markalara mesajlaşma eklentisinden fayda sağlayabilmeleri için bir kılavuz da sundu. Bu eklenti birkaç hafta içinde tüm dünyada kullanıma açılacak.

Google Reklam fırsatlarından profesyonel anlamda yararlanmak istiyorsanız, İnovanka Google Reklam Hizmetlerine göz atmayı unutmayın.

Kaynak: Searchengineland

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.