Hedef Sayfa Başarısına Ulaşmak İçin 6 Yeni Kural

Hedef Sayfa Başarısına Ulaşmak İçin 6 Yeni Kural

Girişimlerin, küçük ve orta ölçekli firmaların çoğu zaman sınırlı pazarlama bütçelerine, zamana ve kaynaklara sahip oldukları bilinen bir gerçektir, bu yüzden bu kaynakları akıllıca değerlendirmek gerekir. E-posta pazarlama kampanyaları ve ücretli reklamlar bu şirketler tarafından yaygın olarak tercih edilir çünkü, harika sonuçlar sağlamaktadırlar. Bununla birlikte, bu yaklaşımları tercih etmiş ancak beklediğiniz sonucu görememişseniz önemli bir noktayı atlıyor olabilirsiniz: etkili hedef sayfalar. Aşağıda başarılı hedef sayfalar oluşturmak için kullanabileceğiniz taktikleri bulabilirsiniz.

Hedef Sayfa Başarısına Ulaşmak İçin 6 Yeni Kural

Verimsiz Bir Hedef Sayfa Hiç Yoktan İyi midir?

Küçük şirketler genelde sınırlı zamana sahip olurlar, bu yüzden bazı değişiklikler gözden kaçabilir. Peki dijital pazarlama kampanyanız için bir hedef sayfaya sahip olmamak başarısız bir sayfaya sahip olmaktan daha mı iyidir? Yoksa üzerinde yeteri kadar çalışılmamış bir sayfaya sahip olmak hiç yoktan iyi midir?

Hedef sayfaların, dijital pazarlama kampanyaları başarısı için ne kadar önemli oldukları düşünüldüğünde, bu sayfaya sahip olmanın bir gereklilik olduğu anlaşılabilir. Bununla birlikte, zaman eksikliği ve bütçe kısıtlamaları artık kalitenin düşmesi anlamına gelmemektedir. Kaliteli hedef sayfalar inşa ederken zaman tasarrufu yapmanıza olanak tanıyan yeni yöntemleri kullanarak dijital başarınızı destekleyebilirsiniz.

Başarılı bir hedef sayfa inşa etmek için artık tüm zamanınızı ve bütçenizi harcamak zorunda değilsiniz.

Eski Yöntemleri Geride Bırakın

Trafiği ve dönüşümü arttırmak için yeni yöntemlere ihtiyaç duyan şirketler, Farklı kampanyalarda farklı hedef sayfalar kullanmayı deneyebilirler, dönüşüm oranını arttırmaya çalışabilirler.

Daha fazla trafik çekmek, verileri daha etkili şekilde kaydetmek ve dönüşüm oranlarını yükseltmek için kullanabileceği yeni yaklaşımlar arayabilirler. Eski yaklaşımlarını terk etmek zorunda kalabilirler.

Kanıtlar Numaralarda Gizli

Erişim, görüntülenme, tıklanma ve dönüşüm oranları, e-posta tıklanma oranları  hedef sayfalarınızın başarısını analiz etmeniz için size yardımcı olabilir.

Hedef Sayfa Başarısının Temeli

Dönüşüm oranlarını yükseltebilmek için uymanız gereken altı anahtar kural bulunmaktadır.

1.Kolaylık ve Zaman

Yukarıda da bahsedildiği gibi, tüm zamanınızı hedef sayfa tasarımları ve diğer özellikleri üzerinde çalışarak harcamanız mümkün değildir. Müşterilerinizin görmek istediği bilgileri ekleyebileceğiniz sayfa şablonları bulmaya çalışın. Bunu yaparak zaman tasarrufu yapabilir ve sayfanızın daima profesyonel görünmesini sağlayabilirsiniz.

2.Estetik ve Deneyim

Ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek istiyorsanız, hedef sayfanızı göz alıcı hale getirmeniz gerekir. Uyumlu hedef sayfalar kullandığınızdan emin olun ki, ziyaretçileriniz hangi cihazı kullanırlarsa kullansınlar kusursuz bir deneyim yaşayabilsinler. Hedef sayfalarınızın hızını ölçmek için sayfalara görseller eklemeyi deneyebilirsiniz. Sonuçta sayfanın yüklenmesi uzun sürerse, ziyaretçilerinizin ilgisini kaybedebilirsiniz.

3.İkna Edici Eylem Çağrıları

Hedef sayfanız, ziyaretçilerinizi çeken bir eyleme çağrı butonuna sahip olmalıdır. Örneğin, ziyaretçilerinize ücretsiz danışmanlık ya da faydalı bir e-kitap sunabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinize verdikleri bilgiler karşılığında değerli bir ürün/hizmet sunmanız gerektiğini unutmayın ve bunu sayfanıza dahil etmeye çalışın.

4.Veri Toplama

Hedef sayfa inşa etmenin temel amacı, önemli müşteri verileri toplamak ve bu verileri dönüşümü arttırmak için kullanabilmektir. Hedef sayfalarınıza, ziyaretçilerinizden toplamak istediğiniz bilgileri talep eden (ad, soyad, telefon numarası, e-posta vb.) formlar eklemeyi unutmayın. Bu bilgiler daha sonra ilişkiler kurarken size yardımcı olabilir ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını daha kolay belirlemenizi sağlayabilir.

5.İntegrasyon ve Destek

Hedef sayfa yaratıcısı kullanıyorsanız, CRM ya da pazarlama yazılımınızla uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin, herhangi bir satış ve pazarlama yazılımı kullanıyorsanız, Hedef Sayfa aracını senkronize edebilirsiniz. Bu sayede etkili şekilde veri toplamanız daha da kolaylaşabilir.

6.Kişiselleştirme

Son olarak, kişisel mesajlar ve etki alanları ile hangi olasılıklara sahip olduğunuzu gözden geçirmelisiniz. Özel olarak hazırlanmış alanlar SEO sıralamanızı yükseğe taşıyabilir, kişisel mesajlar ise dönüşümlerinizde son derece etkili olabilir. Hedef sayfanız her ikisine de sahip olmalıdır.

Zor kazanılmış kârınızı e-posta pazarlama kampanyalarına ve ücretli reklamlara harcıyorsanız, hedef sayfanıza aynı miktarda önem verdiğinizden de emin olmalısınız. Yukarıdaki kurallara uyarak hedef sayfa başarısını destekleyebilirsiniz.

 

Siz de Inovanka Dijital Pazarlama Hizmetleri ile dijital dünyadaki verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımıza göz atmak için tıklayınız…

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.