Instagram Hikayeleri’nin Markalar İçin Anlamı

Instagram Hikayeleri’nin Markalar İçin Anlamı

Instagram Hikayeleri halka açılalı henüz iki ay oldu, ancak şirket geçtiğimiz günlerde bu yeniliği Keşfet özelliğine ekleyeceğini açıkladı.

Her gün 100 milyondan fazla insan, henüz takip etmediği kişilerin paylaşımlarına ulaşmak için Keşfet özelliğini kullanmaktadır. Yeni önerilen hikayeler kısmı Instagram’ın geniş paylaşım okyanusundan en çok ilgi çeken paylaşımları kullanıcılarla buluşturuyor. Keşfetözelliğinin geri kalanı gibi bu yeni özellik de kullanıcıların ilgi alanlarına göre kişiselleştirilmiştir.
Son gelişmelerin pazarlamacılar açısından anlamı şudur: uzmanlar tarafından şüphe ileyaklaşılan bazı özellikler (Snapchat ile benzerliği yüzünden), bazen daha başarılı olması beklenen yeniliklerden (Instagram Zoom, Boomerang, Hyperlapse) daha etkili sonuçlar  verebilir.

Instagram Hikayeleri her gün 100 milyon aktif kullanıcıyı kendine çekiyor.

(Bu sayı Instagram Hikayeleri Keşfet’e eklendiğinde çok daha büyük olacak gibi görünüyor.)

Hikayeler özelliği sadece iki aydır piyasada olmasına rağmen, Snapchat’in DAU oranlarının 2/3’üne ulaşmıştır. Instagram, marka keşfi açısından son derece önemli olan Keşfet özelliğine Instagram Hikayelerine ekleyerek, yeniliği daha da etkili hale getiriyor. Pazarlama uzmanları açısından bunun anlamı şudur:

1.Instagram Hikayeleri’ni kullanmıyorsanız, marka bilinirliği alanında çok büyük bir fırsat kaçırıyorsunuz demektir.

Bu ücretsiz özelliği düzenli olarak kullanmak, yepyeni bir hedef kitle ile tanışmanıza olanak sağlayabilir.

2. Instagram Hikayeleri üzerinden marka keşfi, şirketlere yeni takipçiler kazandırabilir.

Amacınız ister web sitesi trafiğini yükseltmek, ister satışları arttırmak, ister marka tanıtımı yapmak olsun, yeni özellik sizi bu amaca yaklaştıracaktır.

3.Instagram Hikayeleri, Snapchat’e göre daha avantajlıdır.

Snapchat markalara filtreler ve özellikler ile tanıtım sunar ancak marka keşfini zorlaştırır. Instagram Hikayeler özelliği ise bunu tam tersine kolaylaştırır. Bu da markanız için daha yararlıdır.

4- Instagram Hikayeleri büyümeye devam ediyor.

Tek bir uygulamadan farklı olarak (Boomerang, Hyperlapse) Instagram Hikayeleri, kullanıcılar özelliği kullanmadıklarında bile karşılarına çıkıyor. Yeniliğin Keşfet kısmına eklenmesi sadece daha fazla kullanıcının özelliği kullanması anlamına gelir.

5.Snapchat’ten vazgeçmek zorunda değilsiniz.

Birden fazla kanal üzerinden tanıtımınızı yapabilirsiniz. Sınırlı bir bütçeniz varsa, Snapchat paylaşımlarınızı kaydedip sonra Instagram Hikayeleri’nde kullanabilirsiniz. İki kanal arasında paylaşım akışı sağlamak, markanız açısından faydalı olacaktır.
Hikayelere Keşfet özelliğine eklenmesi nasıl sonuçlar getirecek? Bunu yakın bir gelecekte hep beraber öğreneceğiz.
İnovanka Sosyal Medya Yönetimi  hizmetinden yararlanarak, ilgi çekici marka hikayelerinizi potansiyel müşterilerinizle buluşturun.
0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.