Instagram Reklamları Test Edilmeye Başlandı

Instagram Reklamları Test Edilmeye Başlandı

Instagram reklamları, 2013 yılının sonlarına doğru ilk kez kendisini göstermişti. O günden bu yana Instagram, kullanıcı sayısını inanılmaz derecede artırmayı başardı. 2012 yılında bir anda kendisini de Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmış halde bulan şirket, son yıllarda reklamdan para kazanma konusunda dersine çalışıyordu.

Instagram gibi büyük bir sosyal ağın en önemli özelliği de elbette kullanıcı deneyimini bozmadan, kullanıcılara rahatsızlık vermeden reklam gösterimi sağlamaktı. Çünkü bu öylesine kritik ki, kullanıcılarını kaybetmeye başladığı an Instagram bu reklam işinden karlılık bir yana, zararla bile çıkabilirdi. 2014 yılı Instagram için farklı reklam verenlerle farklı tipteki instagram reklam modellerini denediği bir yıl olarak tarihe geçti.

Instagram şimdilik yeni reklam modelleri de deniyor gibi görünüyor. Instagram blogu üzerinden duyurulan yeni reklam modeli, ilk kez kullanıcıların Instagram uygulamasındayken dış bağlantıya gitmesine izin verecek. Instagram yapısı gereği, gerek bünyesindeki linkler gerek butonlarla hiçbir şekilde dış bağlantı vermemesiyle biliniyordu. Şimdi dış bağlantıyı bir reklam modeli olarak uygulayacak Instagram’ın reklamverenleri, kullanıcıları web sitelerine yönlendirebiliyor olacak.

Instagram’ın Carousel reklam modeli adını verdiği reklamlarda sponsorlu olarak Instagram feed’inize düşen marka, farklı görselleri galeri gibi size gösteriyor ve slide yaparak siz de bu fotoğraflar içinde gezebiliyorsunuz. Bununla birlikte son görselde gelen buton ise dış bağlantıya gitmenize olanak tanıyor. Şu anda limitli bir kullanıcıya test amaçlı göstermeye başlanan bu yeni reklam modeliyle ilgili Instagram’ın yayınladığı videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak : Webrazzi

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.