Instagram Takipçi Sayısı Arttırma Yolları

Instagram Takipçi Sayısı Arttırma Yolları

Instagram üzerinde, resimlerimizi beğenen, yorum yapan, arkadaşlarını etiketleyen, ürünlerle çektikleri resimleri etiketleyen takipçilerimiz bulunmaktadır.Bu tür bir promosyon, tam da Instagram’ın sunduğu şeydir. Aşağıda Instagram takipçi sayısı arttırmanın 5 yöntemini görebilirsiniz: 

1. Paketleme ve pazarlama materyallerinize markanızı ekleyin.

Marka (Instagram) isminizin pazarlama materyallerinde ve ürünlerde açıkça görülebildiğinden emin olun. Instagram kullanıcı adınızı geleneksel pazarlama çalışmalarınızda görünür kılın. Bir Instagram hesabınızın olduğunu düşünüp sizi arayacak insanlar çıkacaktır.

2. Ürünlerinizi Instagram fenomenlerine yollayın.

Hedef pazarınız hangi hesapları takip ediyor? Bu hesapları bulun ve sizin için tanıtım paylaşımları yapıp yapmayacaklarını öğrenin. En iyi durumda, ücretsiz ürünler karşılığında paylaşım yapmayı kabul edeceklerdir. Ancak, çoğu durumda ek bir ödeme talep edeceklerdir. Şirketiniz promosyon kodlarına izin veriyorsa, onlara paylaşım başına özel yapım promosyon kodu önerin. Fenomenlerin takipçileri sipariş verdiklerinde, hem hesabın sahibi hem de siz kazanırsınız.

3. Yorum yapın.

Diğer insanların hesaplarında etkileşim yaratmak için yorum yapmayı deneyin. Elbette resim ‘beğenmek’ iyidir, ancak yorum yaptığınızda isminiz ve markanız takipçilerin daha çok gözüne takılacaktır.

4. Takipçilerinizin kendi Arkadaşlarını etiketlemesini sağlayın.

Takipçilerinizin arkadaşlarını etiketlemelerini gerektiren bir Instagram kampanyası başlatın. Bu sayede, takipçileriniz size belki de henüz sizi tanımayan yeni takipçiler getireceklerdir. Takipçilerimizden bir arkadaşlarını etiketlemelerini isteyin ve altına da arkadaşlıkları hakkında bir hikaye anlatmalarını rica edin.

5. İnsanlara sizi takip etmeleri için bir sebep sunun.

Sadece ‘Bizi Instagram’da takip edin’ demek yerine, insanlara bir sebep sunun. Örneğin, benim şirketim hayırsever bir amaca hizmet ediyor ve insanları hesabımızı takip etmeye davet ederken, satın aldıklarından elde ettiğimiz gelirle ne yaptığımızı göstermek istediğimizi belirtiyoruz. Sizin de yükselişte olan bir ürününüz varsa bunu takipçilerinizle paylaşın. Onlardan sadece takip etmelerini istemek yerine, onları içeriklerinizle büyüleyin.

İlgili Bir Başka Yazı: Instagram Video Reklamlarında Yenilik

1

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.