Instagram Video Reklamları Süresi 60 Saniye

Instagram Video Reklamları Süresi 60 Saniye

Instagram geçtiğimiz günlerde reklam verenler için bir dakika uzunluğunda Instagram video reklamları seçeneğini duyurdu.

Çoğu sosyal medya platformu kendini kısa ve öz olmaya adamışken, – Vine’ın altı saniyelik videoları, Twitter’ın 140 karakter kısıtlaması, Snapchat’in kaybolan mesajları gibi – bir şirket ilgi aralığını arttırmayı ummaktadır.

Instagram video reklamları seçeneği sayesinde önceden reklamcıların mesajlarını iletmek için sadece 30 saniyeleri bulunmaktaydı. Artık video sürelerinin iki katına çıkmasıyla normal kullanıcıları daha uzun reklamları görmek zorunda kalacak. Şimdiden iki şirket – T-Mobile ve Warner Bros. – bu seçenekten faydalanmaya başlamışlardır. Telefon şirketi Drake’in bulunduğu Super Bowl reklamını Instagram’da paylaşırken, film stüdyosu, yeni film ‘How To Be Single’ın bir dakikalık fragmanını tanıtmaya başlamıştır.

Instagram sözcüsü, e-posta yoluyla yaptığı açıklamada: ‘Araştırmamız insanların dikkatini ilk birkaç saniyede yakalamanın önemli olduğunu göstermiştir. Aynı zamanda, pazarlama uzmanlarının amaçlarına ulaşmak için kullanabilecekleri yaratıcı bir esneklikleri olmasını istedik.’ şeklinde konuşmuştur.

Yeni reklam formatı önümüzdeki haftalarda müşterilerinin beğenisine sunulacaktır.

Bu yenilik, uygulamanın gelir kazanmak için attığı en yeni adımdır. İlk versiyonu reklamsız olsa da, Instagram sonradan statik görsel reklamlar, kısa videolar ve kullanıcılarının daha fazla bilgi almak için tıklayabilecekleri resimler yardımıyla kâr elde etmeye başlamıştır. Şirketin bu yönde hareket etmesi mantıklı bir karar olacaktır. Facebook tarafından satın alınan Instagram, 400 milyon kullanıcının bulunduğu kullanıcı veritabanı ile, şirketlere geniş ve aktif bir izleyici kitle sunmaktadır. Bunun anlamı aynı zamanda, Instagram’ın reklam alanında YouTube’a rakip olmaya hazırlanması olabilir.

Kullanıcıların son gelişmeye nasıl tepki verecekleri şimdiden büyük merak konusu olmuş durumda..

Kaynak: Entrepreneur.com

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.