Internet Reklamları’nda İşe Yarar 5 Pay Per Clicks Adımı

Internet Reklamları’nda İşe Yarar 5 Pay Per Clicks Adımı

Internet Reklamları ‘nda kullanılan tüm etkisiz yöntemlere bakılırsa, hedeflenen trafiğin sağlanması için, performans-için-ödeme yöntemi arama motorlarında anahtar kelime reklamı yapmak için son derece etkilidir.

PPC reklamlarının ne olduğunu bilmeyenler için açıklamak gerekirse, bunlar, Google, Yahoo ya da başka arama motorlarında arama yaparken çıkan sponsorlu bağlantılardır.
Çevrim dışı reklamcılığı göre hedefe daha odaklı olsa da, PPC’ye gereksiz harcama yapılması da son derece mümkündür. Linklerinizin insanları yönlendirdiği sayfaları stratejik olarak planlayamamanız böyle bir israfa sebep olacaktır.

PPC reklamcılığının asıl amacı, spesifik olarak sunduğunuz hizmet ya da ürünleri arayan kullanıcıların önüne çıkmaktır. Sadece tıklanma almak için, dikkatli bir anahtar kelime araştırması, stratejik tekliflendirme ve ilgi uyandırıcı reklam kopyaları yapılması gerekir.

Sıkıntı, birçok insanın burada durmasıdır.

Yaptıkları hata, hedeflenen trafiği blog veya web sitelerinin ana sayfasına yönlendirmeleridir. Bunun yanında, satın alım yapmayan insanlarla herhangi bir etkileşim kurulmaması, PPC reklamları na verilen paranın bir kısmının boşa gitmesine sebep olur.

Google Reklamcılık Hizmetleri -PPC

Internet Reklamları – Google Reklamcılık Hizmetleri – PPC

Özetle, ürün veya hizmet satıyorsanız, satışların yanında hayran kitlenizi de oluşturmaya dikkat etmelisiniz. Aşağıda size herhangi bir PPC kampanyasında etkileşimi arttırmanın ve takipçi sayınızı yükseltmenin yollarını sunuyoruz.

  1. Öncelikle yapmanız gereken şey, trafiği yönlendirebileceğiniz çok spesifik bir sayfa oluşturmaktır. Anahtar kelimelerinizin çeşitliliğine göre, arama yapan kullanıcıların ihtiyaçları ile sınırlı birkaç sonuç sayfası da oluşturabilirsiniz.
  2. Yayıncı sitelerdeki bağlamsal reklam programlarına katılmayın. Sanırım hepimiz, bunun sebebini anlayabilecek kadar Google AdSense spamleriyle karşılaştık. Buna rağmen, itibarlı bazı sitelerde bile bağlamsal reklamcılık, ‘meraklı tıklamalar’ yüzünden yatırımın geri dönüşünü öldürebilir. Hedef kitleniz, spesifik olarak sizin verdiğiniz hizmeti arayan kullanıcılar olmalıdır. Hem Google, hem de Yahoo’da çevim dışı trafikten çekilmeyi seçebilirsiniz.
  3. Arama sonuç sayfanız, hizmetinizi ya da ürününüzü satmayacaktır. Asıl önemli nokta burada yatmaktadır. Bunun yerine kaliteli ücretsiz bir kaynaktan ebook, teleseminer, kısa bir kurs veya diğer bilgilendirici rehberlerden birini sunabilir, bu sayede de sattığınız ürün veya hizmet hakkında bilgi verebilirsiniz. Bu eğitmleri vererek, hizmet veya ürününüzün önemini belirterek satış yapabilir, bunun yanında da güzel bir etkileşim yaratabilirsiniz.
  4. Ücretsiz hizmetiniz ne olursa olsun, etkileşimi arttırmak amacıyla, e-posta veya RSS autoresponder yöntemleri ile iletilmesine dikkat edin.
  5. Kullanıcılarınıza ücretsiz hizmetinizin yanında, yeniliklerinizi takip etmeleri için e-posta göndereceğinizi de açık bir şekilde belirtin. Teklifinizin bir kısmını olabildiğince cazip olarak tasarladığınıza emin olun. Günlük olarak değerli ve alakalı içerik oluşturuyorsunuz değil mi?

İşte oldu! Büyük ihtimalle hemen satışlarınızda artış olacaktır, ancak gerçek geliri, içeriğinizi takip eden ve size ısınan kullanıcılardan sağlayacaksınız.

Bu yöntem çok yeni bir tekniktir. Bunun yanında bu tekniği kullanmayarak arama sonuç sayfası olarak ana sayfalarını sunan, ve kullanıcılarla sağlıklı etkileşim kurmayı başaramayan insanların sayısı hayret vericidir.

İlk buluşmanızda evlenme teklif etmezsiniz ! Aynı şekilde, ana sayfanıza yönlendirilen kullanıcıların size sorgusuz sualsiz paralarını emanet etmelerini bekleyemezsiniz.

Elbette, yukarıdaki beş adım geliştirilmeye ihtiyaç duyar. Bunun yanında, Google AdWords’teki (en büyük PPC programı) anahtar kelime araştırması ve teklif süreci de başarılı olması için ustalık gerektirir.

İnovanka internet Reklamları ‘ndan Google Reklam Paketi hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle,

Hafta sonunuz güzel olsun 😉

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.