Mobil Ödemeler Şirketinizi Büyütmek İçin Faydalı

Mobil Ödemeler Şirketinizi Büyütmek İçin Faydalı

Mobil ödemeler müşterilerin ödeme yapmalarını kolaylaştırır ve satış noktası sürecinizi optimize etmenize yardımcı olur. Ancak yararları bununla sınırlı değildir. 

Aşağıda mobil ödemeleri şirketinizin büyümesi için kullanabileceğiniz, basit ama etkili yöntemleri bulabilirsiniz.

Mobil ödemeler Satın alımda tereddüdü azaltır.

Mobil ödeme sistemleri çalışanlarınıza, müşteriler satın alıma hazır olduklarında onlarla buluşma imkanı yaratır. Bu sistemler sadece ziyaretçilerinizi müşterilere çevirmeyi kolaylaştırmaz, aynı zamanda müşterilerin çoğu zaman kasa sırasında yaşadıkları tereddüdü engellemeye yardımcı olur. Hatta The New York Times, mobil ödemelerin satış noktasındaki değerini gösteren bilimsel alıntılar yapmıştır. Araştırmaya göre tüketiciler, beklentilerinin karşılanıp karşılanmadığını göz ardı ederek, sırada bekledikleri zamanı satın alımı tekrar gözden geçirmek için kullanmaktadırlar. Mobil ödemeler sayesinde küçük şirketler, bu düşünme sürecini ortadan kaldırırken, müşterilerine kusursuz bir ödeme deneyimi yaşatma olanağı yakalarlar. Müşterileriniz hazır olduklarında ister mağazanızdan, ister uzaktan – festival veya etkinlik gibi – alışveriş yapma imkanına sahip olurlar.

Müşterilerin en çok ilgisini çekecek pazarlama önerileri kullanır.

Çoğu mobil ödeme sağlayıcısı, müşteri satın alım şablonlarını pazarlama kampanyalarına entegre etme becerisine sahiptir. Bu sayede küçük şirketler, müşterilerinin önceki satın alımlarına göre onların en çok ilgisini çekecek ürün ve fiyatları e-posta ya da kısa mesaj yardımıyla bu müşterilerine iletme olanağı yakalarlar.

Kullanıcınızın benzersiz satın alım geçmişine dayanan ürün, fiyat noktası ve tanıtım teklifleri pazarladığınızda, pazarlama kampanyanıza yatırdığınız zaman ve enerjiyi optimize etmiş olursunuz.

Müşteri sadakat programları ile daha fazlasını elde etmenize yardımcı olur.

SCORE’un yakın zamanda derlediği veriler, küçük şirketlerin yeni müşteri çekmek için, var olan müşterilerine yaptıkları yatırımın 7 katını yapmaları gerektiğini göstermiştir. SCORE anketine katılan küçük şirketlerin %82’si büyüme için sadakatin sağlanmasının hayati önemi olduğunu belirtse de, sadakat ödül programları artık bir ayrım noktası olmaktan çıkmıştır ve sadakati garantilememektedir.

Rekabetin ne kadar çetrefilli hale geldiği, Media Planet’in verileri örnek gösterilerek açıklanabilir: Ortalama bir müşteri yaklaşık olarak 13 sadakat programına üye olsa da, aktif olarak bunların yarısından azını kullanır. Bu sıkıntının üstesinden gelmek için küçük şirketler mobil ödemeyi kullanabilirler. Media Planet’in araştırması, müşterilerin sadakat programı seçerken en çok dikkat ettikleri noktalardan birinin kullanım kolaylığı olduğu sonucuna varmıştır. Mobil ödeme sağlayıcıları şirketlere, sadakat programlarını mobil ödemelere entegre etme gücü verirler: Müşteriler mobil ödeme yaparken bir dijital sadakat kartı kullanırlar ve satın alımdan kazandıklarını satış noktasında anında geri alabilirler.

Küçük bütçeyle birinci sınıf bir marka yaratmanıza olanak tanır.

SCORE’un verilerine göre, müşterilerin marka ile etkileşimi, olumlu satın alma deneyiminin %70’ini oluşturur. Mobil ödeme kullanmak, müşterinizin yaşadığı dünyayı anladığınızı ve bir parçası olmak istediğinizi gösterir.

ABD vatandaşlarının yarısından fazlası akıllı telefon kullanmaktadır ve günde üç saatlerini cihazları ile ilgilenerek geçirmektedir. Tüketiciler mobil cihazlarının sağladığı kolaylıklara alıştıkça, şirketler bu konsepti takip etmeye zorunlu hale gelmektedirler. Mobil ödeme işlemleri hızlı gerçekleşir ve müşterilere e-posta ya da kısa mesaj yoluyla ulaştırılan elektronik faturalarla gerekli durumlarda iadeyi kolaylaştırır. Bu küçük özellikler, müşteri memnuniyetini sağlayan hizmet deneyimine katkıda bulunur. Hatta bir araştırma, müşterilerin ürüne ödeme yaparken hizmet kalitesine önem verdiklerini ve kaliteli hizmet için daha fazla para ödemeye hazır olduklarını göstermiştir.  

İster diğer küçük şirketlerle, ister büyük satıcılarla rekabet içinde olun, mobil ödeme sadece bir satış noktası aracı değildir. Hatta mobil ödemeler size rekabette bir avantaj yaratabilir ve müşterilerinizin markanızla, şirketinizle ve yaptıkları satın alımlarla ilgili izlenimlerini önemli ölçüde değiştirebilir.

İşletmenizi dijital alanda geliştirmek için blog sayfamızı takibe devam..

Kaynak:Entrepreneur.com

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.