Welcome to Blog

Mobil Ödemeler Şirketinizi Büyütmek İçin Faydalı

Mobil Ödemeler Şirketinizi Büyütmek İçin Faydalı

Mobil ödemeler müşterilerin ödeme yapmalarını kolaylaştırır ve satış noktası sürecinizi optimize etmenize yardımcı olur. Ancak yararları bununla sınırlı değildir. 

Genç Nesil Facebook’tan Ayrılıyor mu?
Son birkaç yıldır genç kuşağın, Snapchat ya da Instagram gibi daha yeşil ve ebeveynlerden uzak bir platform bulmak için Facebook’u terk ettiği izlenimi akıllarda yer etmiştir. Peki bu doğru mu ? 

Inbound Pazarlama Strateji Geliştirme Yolları

Mobil mesajlaşmayı inbound pazarlama stratejisi içine yerleştirmek yeni bir konsepttir. Birçok pazarlama uzmanının kafası, konu mesajlaşmanın mobildeki gerçek yeri ve doğru kullanımı olunca karışmaktadır. Bu karışıklığın sebeplerinden biri de, takip edilecek gerçek, taktiksel araştırmaların bulunmamasıdır. Diğer bir sebebi ise, başarılı bir kampanyayı yaymak için stratejik bir dijital pazarlama kılavuzun bulunmamasıdır. Aşağıda mobil mesajlaşmayı başarı karışımına nasıl ekleyeceğiniz hakkında birkaç fikir bulabilirsiniz. 

Mobil Mesajlaşma Sayesinde Neler Yapılabilir?

Mobil Mesajlaşma Sayesinde Neler Yapılabilir?

Pazarlama çalışmalarınıza Mobil Mesajlaşma’yı eklemekten bahsederken, asıl odaklanılması gereken kısmın atılan adımlar değil, “Sonuç” olduğunu unutmayalım. Kampanyanızın yaratmasını beklediğiniz davranış, hareket veya sonuçlar nelerdir ? Daha da önemlisi, sunmak istediğiniz kalite seviyesi nedir? 

4 Dijital Pazarlama Trendi – 2016

4 Dijital Pazarlama Trendi – 2016

Dijital pazarlama çok hızlı geliştiğinden, yeni trendleri takip etmek son derece heyecan vericidir. eMarketer’e göre 2016, web sitelerinde gösterilen reklamlara (display ad) yapılan yatırımın, arama reklamlarına yapılan yatırımı geçeceği, mobil yatırımların masaüstü yatırımlarını ikiye katlayacağı ve video reklam yatırımlarının total reklam bütçelerinin üçte birini oluşturacağı yıl olacaktır.

Bu tahminler sadece yakın gelecekte etkili olmayacaktır; şimdiden dijital pazarlama profesyonelleri kariyerlerini ve reklam formatlarını bu yeniliklere uygun olacak şekilde yönlendirmektedirler. 

Mobil Dünyadan Facebook ve Mark Zuckerberg’e Tepki Yağıyor

Bildiğimiz üzere Parse.com 2013 yılında Facebook tarafından 85 Milyon Dolara yüksek beklentilerle satın alınmıştı.Facebook 2013’ten bu güne gelen süre içerisinde, bulut mobil uygulama servisi Parse ile  mobil dünyaya büyük umutlar vererek, milyonlarca geliştiriciyi sisteme entegre etti. Ve son olarak 28 Ocak’ta yapılan resmi açıklamayla gerekli büyümeyi sağlayamaması nedeniyle Parse’ın 2017 Ocak tarihinde emekliye ayrılacağını duyurdu. 

Mobil Pazarlama İle Müşteri Etkileşimini Geliştirici Yöntemler

Mobil piyasa hızla büyümeye devam etmektedir. An itibariyle dünyada 1.91 milyar insanın akıllı telefona sahip olduğu ve gelecek sene içinde bu sayının 2 milyara çıkmasının beklendiği göz önünde bulundurulursa, mobil pazarlama müşteri etkileşimini geliştirmenin ne kadar önemli olduğu açıkça görülebilir. 

Peki müşteri etkileşimi tam olarak nedir ve neden bu konuda kafa yormak gerekir? 

2016’ya Hükmedecek 7 Lider Online Pazarlama Trendi
Online pazarlama endüstrisi kompleks ve dengesiz bir yapıya sahip olmakla birlikte, trendleri takip edenler için son derece heyecan verici bir yapıya sahiptir. Her yıl yeni donanım, yeni yazılım, yeni şirketler ve yeni kullanıcı tercihleri iş dünyasının kabul edeceği ya da etmeyeceği değişiklikleri belirler.