fbpx

Noktaları Birleştirmek – Dijital Pazarlama 2015

Noktaları Birleştirmek – Dijital Pazarlama 2015

Bu yazımızda 2015 Dijital Pazarlama trendleri arasından Noktaları Birleştirmek konusunu ele aldık.

Noktaları Birleştirmek

 

Dijital Pazarlama’ya yapılan yatırım son 10 yılda çok büyümüştür ve büyümeye devam etmektedir. Bunun yanında müşteri merkezli bir stratejinin de devam ettirilebilir rekabetçi bir avantaj olduğu görülmüş ve şirketler vaatlerini yerine getirmeye daha çok önem vermeye başlamıştır.

İçerisinde ‘müşteri’ geçen üst düzey yönetici rollerin yükselişine tanıklık edin.

Buna rağmen, kusursuz, omnichannel, kişiselleşmiş müşteri tecrübelerinden oldukça uzaktayız. Bu sözümüzü yerine getirebilmek için birçok noktayı birleştirmeliyiz.

Ancak o zaman dijital ve marketing normalde yaptığı gibi çatırdamayı bırakıp sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlayabilirler.

Birleştireceğimiz çok nokta var. Verileri toplamak, teknolojik sistemleri birleştirmek, çevrim içi ve çevrim dışı olgularını birleştirmek gerekiyor.

Noktaları Birleştirmek

Noktaları Birleştirmek

Ancak ortada daha büyük bir resim var. Örneğin, çevik çalışma yöntemlerini etkinleştirmek için süreçlerimizdeki ve işlevsel pratikteki noktaları birleştirmek hayatidir. Çoklu olgu ve kanalları kullanabilmek için örgütsel yapımızdaki noktaları birleştirmemiz gereklidir.

İnsanlarımızın yetenek, bilgi ve kabiliyetlerindeki noktaları birleştirmemiz de çok önemlidir. Pazarlamayı doğrusal bir olgu olarak algılamak yerine daha modüler bir ekosistem olarak görmek son derece etkili olacaktır.

Müşteri odaklı bir sistem kurmak için birçok noktayı birleştirmemiz gerekir. Şu an çekici gelmese de birçoğumuz 2015’i noktaları birleştirmeye çalışarak geçirecektir.

Yapacak çok işimiz var. Her ne kadar beni heyecanlandıran tek bir 2015 trendi olmasa da, el altındaki araçların ve isteğin varlığı; yaratıcı, etkileşimli ve hatta kaotik yöntemlerle müşteri tecrübesinin ve iş modellerinin değişimini tetikleyecektir.

Diğer Blog Yazılarımıza Buradan ulaşabilir,Eşsiz Dijital Pazarlama Hizmetleri almak için Inovanka ile [email protected] mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Yeni yazılarda buluşmak dileğiyle,

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.
Call Now ButtonBize Ulaşın