fbpx

Oteller İçin Instagram Tüyoları

Oteller İçin Instagram Tüyoları

Dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile Instagram, otellere sıra dışı bir tanıtım olanağı sunmaktadır. Ancak tüm görseller arasından sıyrılmak ve takipçilerin dönüşümü gerçekleştirdiklerinden emin olmak için, otel pazarlama uzmanları, markalarının Instagram hesaplarını eğlenceli ve ilgi çekici tutmalı, bu sırada da otel fırsatlarını açıkça kullanıcılara göstermelidirler. Yazımızda Instagram’da iyi bir itibar sağlamak isteyen şirketlerin Instagram Takipçi Sayısı’nı arttırmak için  kullanabilecekleri 8 tüyoyu paylaştık. 

1. Paylaşım Kalitenizi Düşürmeyin

Instagram, yüksek kaliteli görüntüler yardımıyla sanal ve görsel bir tecrübe sağlamak üzere tasarlanmıştır. Potansiyel müşterilere otel tecrübesini sanal olarak sunduğundan, bu görsel paylaşım platformu oteller için son derece faydalı olabilir. Ancak kullanılan görsellerin kalitesi düşükse, insanlar bunları görmezden gelecek ve otel bunlara özen göstermiyormuş izlenimi doğacaktır. Bu sorundan kaçınmak için otel hesabından paylaşılan görsellerin, kaliteli, net ve oteli açıkça yansıtan bir yapıya sahip olmaları gerekmektedir.

2. Kullanıcı Deneyimine Odaklanın

Her otel kendi manzaralarını bu platform üzerinden paylaşabilir, bu yüzden sadece bu görseller müşteri çekmek için yeterli olmayacaktır. Bir otel, diğerleri arasından sıyrılmak istiyorsa, sunduğu tüm hizmetleri ve deneyimleri potansiyel müşterilerine göstermelidir. Bu yüzden, Instagram’da paylaşılacak resimler seçerken kullanıcılarla etkileşim kurmak için, kusursuz hizmetinizi, benzersiz manzaranızı, mükemmel oda hizmetini, leziz yemeklerini, eğlence seçeneklerini ve kişiselleştirilmiş anları kullanabilirsiniz.

3. Sosyal Medya Trendlerini Takip Edin

Instagram, trend konulara görsel avantaj sağlayan hashtag sistemine sahiptir. Bunların asıl güzelliği ise, bir hashtag’e tıkladığınızda, karşınıza aynı hashtag’i paylaşan başka görsellerin çıkmasında yatar. Bir otel hashtag kullanarak trend bir konuyu lehine kullanabiliyorsa, mükemmel bir tanıtım sağlayabilir ve daha fazla takipçi çekebilir.

4. İşbirliği yapın

Müşteri deneyimini yansıtmayan profesyonel resimlere büyük paralar harcamak yerine, müşterilerinizden otel resimlerini çekmelerini isteyin, sonra da onları Instagram hesabınızda paylaşın. Konuklarınız, otel tecrübelerini etkileyen noktalar hakkında kişisel bilgiye sahiptirler, bu yüzden onların görselleri, sunduğunuz hizmetleri daha doğru biçimde açıklayacaklardır. Ek olarak, bunu yapmak müşterilere, onların görüşlerine değer verdiğinizi gösterir ve onlarla daha güçlü bir bağ oluşturmanızı sağlar.

5. Esprili olun

Instagram’da komik bir görsel dikkat çekebilir, olumlu bir çağrışım sağlayabilir ve paylaşım ihtimalini arttırabilir. Potansiyel müşterilere otelinizde ne kadar eğlenebileceklerini göstermiş

olursunuz. Bu yüzden, görsellerinize başlık seçerken, esprili olmayı ve buna otelinizi, çalışanları ve deneyimi eklemeyi unutmayın.

6. Hareket halinde olun

Bir resim bin kelimeye bedel olabilir, ancak hareket eden bir resim, sesinizi kitlelere ulaştırabilir. Instagram kullanıcılarına 30 saniyelik videolar paylaşma olanağı sunmaktadır. Bu videolar doğal olarak ilgi çeker ve kullanıcılara gerçek, hatırlanmaya değer otel deneyimlerini gösterebilir.

7. Kazanmaya devam edin

Kullanıcılarla etkileşime geçmek ve kendinize ilgi çekmek mi istiyorsunuz? Müşterilerinizi resim, video ve diğer içerikler paylaşmaları için cesaretlendirin ve motivasyon olarak heyecan verici ödüller kullanın. Bunu yapmak hem içerik zenginliği sağlar, hem de müşterileriniz arasında rekabete sebep olacağından daha fazla takipçi çekebilir.

8. Özel olun

Her otel benzersizdir, bu yüzden otelinizi özel kılan noktayı bulun ve Instagram’da bunu kullanıcılara gösterin. İster benzersiz konum, ister mükemmel atmosfer, isterse kusursuz hizmet olsun, sizi diğerlerinden ayıran şeyi bulun ve bunu kullanıcılarla paylaşmaya bakın.

9. Instagram Reklamları

Satın almaya en yakın müşteri adaylarının web sitenizde ziyaret ettiği sayfalara pixeller yerleştirin. Bu kişileri hedef kitleler haline getirin ve retargeting reklamları ile onları harekete geçirecek mesajları sunun.  Ayrıca trafik, potansiyel müşteri formu reklamları ya da web sitesi form ve  satış dönüşüm reklamlarından da yararlanmanızı tavsiye ederiz.

10. Google Reklam Verme & Instagram Reklamları

Google Ads üzerinden dönüşüm oranları yüksek olan kelimelerden web sitesi sayfalarınızı ziyaret eden kişilere de Instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Görüntülü Reklam Ağı reklamları ile Instagram Hesabınızı hareketlendirebilir ve kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

Inovanka’nın oteliniz için kurgulayacağı Dijital Pazarlama Stratejisi ile en farklı ve faydalı yaklaşımları otelinize kazandırabilir. Sosyal medya hesaplarınızı ve sosyal medya reklamlarınızı yönetebilecek, 12m $ Google Ads Reklam Bütçesi yönetimi tecrübeli uzmanları ile satış, ciro ve karlılık oranlarınızın arttırmak için size en profesyonel hizmetleri sunar.

 

Google Reklam Verme , Sosyal Medya Yönetimi hizmetlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.