Red Bull’un Bir Numaralı Sosyal Medya Kanalı Instagram

Red Bull’un Bir Numaralı Sosyal Medya Kanalı Instagram
Şu sıralar Redd Bull’un bir numaralı Sosyal Medya Kanalı Instagram haline geldi.Red Bull’un üç yıl önceki sosyal medya performansına bir göz atalım.

Şirket Instagram kullanmaya yeni başlamıştı. Facebook, Twitter, Google+ ve YouTube gibi kanalların arasında Instagram, takipçi sayısı bakımından zayıf kalıyordu.
O zamandan bu yana çok şey değişti. Bugün Instagram, takipçi kitlesi ve büyüme oranına bakılacak olursa, şirketin en güçlü kanalı konumundadır.
Değişmeyen şey ise, Red Bull’un sabit takipçi kitlesi anlayışıdır. Sosyal medya tabiatı, tüketim trendleri, yeni platform ve özellikler ise, üç yıl içinde inanılmayacak oranda değişim geçirmiş olan kavramlardır.
(Pinterest ve Instagram kullanımı, 2012’den beri iki katına çıkarken, diğer sosyal platformların büyümesi aynı hıza sahip olamamıştır. Google+ şimdiden takipçilerinin çoğunu kaybetmiş gibi görünüyor, YouTube ise mobil üzerinden büyüme gösteriyor)
1. Red Bull’un takipçilerinin marka ile etkileşimi son derece başarılıdır (etkileşim oranı %106’dır). Şirket geçtiğimiz ay içinde sadece 65 paylaşım ile 6 milyondan fazla etkileşim elde etmiştir – yani paylaşım başına etkileşim oranı 95 bin civarındadır.
Yapılan araştırmalarda, Instagram’daki en başarılı markaların etkileşim oranlarının yalnızca 31bin civarında seyrettiği belirlenmiştir.
2. Red Bull takipçilerine devamlı olarak hem görsel hem de video içerikleri sunmaktadır – şirket her iki içerik türünde de ustalaşmıştır. Marka, takipçi kitlesinin büyük bir kısmının tehlikeli sporlara ilgi duyduğunu bilir ve bunu güçlü biçimde kullanır; bu yüzden paylaşımlarının 43%’ünü videolar oluşturur.
3. Red Bull’un etkileşim oranları resim içeren paylaşımlarda daha yüksek olsa da, video içeren paylaşımlar resimli paylaşımlardan dört kat fazla yorum almaktadır. Bu da bize video içeriklerinin aslında daha etkili olduğunu gösterir (kullanıcılar çift tıklamak yerine yorum yazmak için zaman ayırmışlardır).

Red Bull Instagram’da ne yapıyor?

Enerjik İçerik:

Instagram kullanıcıları, düzgün tasarlanmış görsellere her zaman değer vermişlerdir. Red Bull’un fotoğrafları – özellikle de tehlikeli sporlar ile ilgili görseller – daima enerjik bir yapıya sahip olmuştur. Aşağıda en çok etkileşim almış Red Bull paylaşımlarından birini görebilirsiniz.
Redbull neden en fazla Instagram'a önem veriyor ?

Redbull neden en fazla Instagram’a önem veriyor ?

Regram Ünlüleri:

Red Bull, Christian Pondella dahil olmak üzere birçok ünlü tehlikeli spor fotoğrafçısının çalışmalarını kullanmıştır. Bu da, harika bir içeriğe ulaşmak ve markayı tanıtmak için son derece başarılı bir yöntemdir.
Instagram Sosyal medya yönetimi

Anı Yakalamak İçin Doğru Araçların Kullanımı:

Red Bull özel anları yakalamak için video ve resimlerden oluşan mükemmel bir karışım kullanmaktadır. Aşağıdaki video, Red Bull Rampage etkinliğine katılan Fransız bisikletçi Antoine Bizet’e aittir. Bisikletçinin
efsanevi çifte ters taklasını yakalayan bu video, en fazla etkileşim almış paylaşımlardan biridir. Bu anı yakalamak için resim kullanmak, Bizet’e haksızlık olurdu.
Markalar için Instagram Kullanımı

Kullanıcıları Etkileşime Geçmeye Yönlendiren Başlık Kullanımı:

Red Bull’un paylaşım başlıkları genelde kısa ve özdür ancak aynı zamanda alışılana da meydan okur. Bu da takipçilerin ilgisini taze tutar. Aşağıda en çok yorum alan paylaşımlardan birini bulabilirsiniz.
Redbull Instagram Reklamları

Redbull Instagram Reklamları

Hayat Tarzı Satışı:

Red Bull’un paylaşımlarının büyük kısmı, içeceği tanıtmaz bile. Hesapları tam olarak takipçilerinin beklentilerine uygun olarak tasarlanmıştır: enerjik, yüksek adrenalin oranına sahip, maceraperest.
redbull-instagram-reklamlari
Red Bull, ABD’de en çok tüketilen enerji içeceği markası olmasına rağmen, Instagram hesabı üzerinden reklam vermeyi tercih etmez. Marka, değerini göze batmayan ancak etkileşim oranları yüksek bir strateji ile belli eder.
Instagram ve diğer tüm sosyal medya kanallarında tamamen size özel bir hikayeyi müşterilerinizle buluşturmak için İnovanka Sosyal Medya Ajansı ile iletişime geçebilirsiniz.
0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.