Sosyal Medya Yönetimi’nin 5 Önemi

Sosyal Medya Yönetimi’nin 5 Önemi

Bu yazı sosyal medya üzerine yoğunlaşır ve Sosyal Medya Yönetimi’nin şirket pazarlama stratejileri için 5 önemini konu almaktadır.

Hem şirketlerin hem de diğer insanların sosyal medyayı kullanması o kadar yaygınlaştı k… . Sosyal medya her ne kadar güçlü bir pazarlama aracı olsa da, hala birçok şirket, bu aracı yanlış kullanmak yerine hiç kullanmamayı tercih etmektedirler. Bunun sebebi sadece gerekli kaynakların eksikliği değil, aynı zamanda sosyal medya pazarlamasının yararlarının tam olarak anlaşılmamasıdır. Kullanıcılar sosyal medyada hedeflerini bilmeden dolaşıp durabilirler. 

İyi Bir Sosyal Medya Yönetimi ile Web sitelere trafik çekmek

Sosyal medya hesaplarınız web sitenize ziyaretçi çekmek için harika bir araçlarıdır. Sosyal medya hesaplarınız bağlantı kaynaklarıdır. Profil sayfalarınız üzerinden kullanıcılar, şirket bilgilerinize, kampanyalarınıza ve hizmetlerinize ulaşabilirler. Örneğin, ilgili bir paylaşıma yorum yapmak sizi hedef kitlenizin önüne çıkartabilir ve web sitenize kullanıcı çekebilir.

Sosyal medya, arama motorlarındaki sıralamanızı yükseltebilir. Facebook, Twitter ve LinkedIn içerikleri Google tarafından indekslendiğinden, aktif sosyal medya hesapları, arama motorları tarafından etkili faktörler olarak görülürler.

Marka görüntünüzü hedef kitlenize yansıtın

Sosyal medya ile etkileşimde bulunmak, şirket olarak kendinizi müşterilerinize göstermenize olanak tanır. Facebook ve LinkedIn gibi sosyal platformlarda aktif hesaplara sahip olmanın yararlarından daha önce bahsetmiştik. Ancak bu, durumu tam olarak açıklamaya yetmemektedir. Sosyal medya kuşkusuz en etkili müşteri hizmetleri alanıdır. Kaydedilmiş aramaları düzenleyebilir, markanızın bahsedildiği her aramayı görebilirsiniz. Bunu yapmak, kullanıcı yorumlarına katılmanıza olanak sağlar. Şikayet ve yorumlara gerçek zamanlı olarak yanıt verebilir, takipçilerinize benzersiz fırsatlar sunabilir ve hedef kitlenize herhangi bir konuda danışabilirsiniz. Tüm bu eylemler markanız için olumlu bir itibar yaratmanıza yardımcı olabilir.

Etkili şirket ve kişilerle iletişim kurun

Facebook, Twitter ve LinkedIn üzerinden endüstrinizdeki etkili kişilerle içerik yardımı ile iletişim kurmak mümkündür. Bunu yapmak için bir ödeme yapmanız ya da zaman harcamanız gerekmez. Sosyal ağlar üzerinden bir hedef kitle oluşturmak, en etkili ve ucuz iş ağı yaratmanın en kolay yoludur.

Endüstri trendlerini ve haberlerini yakından takip edin

Şirket pazarlaması için şirketlerin sosyal medyayı kullanmalarının en temel sebebi web siteleri ve blog sayfalarındaki içerikleri tanıtmaktır. Sosyal medyayı takip ederek, farklı web sayfalarını ziyaret etmeden tüm yenilikleri öğrenme şansı yakalarsınız. Ek olarak, endüstrideki önemli dergi ve forumlar, genelde Facebook ve Twitter hesaplarına sahiptirler. İçeriklerinizi paylaşma ve tanıtma olanağına sahip olmanın yanında, yönlendirici bağlantılar da paylaşabilirsiniz.

Şirket Pazarlama Çalışmaları İçin Ücretsiz tanıtım yapın

Sosyal medya markanızı binlerce insana tanıtır. Dahası, sosyal medya üzerinden pazarlama yapmak ücretsiz olduğundan, illa bir reklam bütçesi oluşturmanıza ihtiyaç duymaz. Yerel bir gazetede reklam vermek ücrete tabiyken, sosyal medya üzerinden ücretsiz olarak reklamınızı yapabilirsiniz. Tabi Sosyal Medya’da reklamsız tanıtım imkanının yanı sıra, oluşturulan reklam bütçeleri ile hedef müşteri segmentinize kolayca ulaşmanıza da yardımcı olmaktadır. Ek olarak, hesabınızı oluşturduktan sonra, hiçbir zaman sınırlaması bulunmaz. İçerikleriniz paylaşıldıktan sonra kalıcıdır ve her gün yeni kullanıcıları çeker. ROI oranlarını yükseltmek için bundan daha iyi bir durum olamaz.

B2B şirketler için trafik çekmek adına sosyal medya en önemli araçların başında gelir. Şirket pazarlama stratejilerini oluştururken Sosyal Medya Yönetimi’ni doğru ve etkin yapmak çok önemlidir. 

İnovanka Sosyal Medya Hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnovanka Sosyal Medya Hizmetleri Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.
Call Now ButtonYıldızınız Parlasın 🌟