Twitter Takipçi Satın Almanın Artı ve Eksileri

Twitter Takipçi Satın Almanın Artı ve Eksileri

Kaç takipçiye sahipsiniz? Onlarca, yüzlerce, belki de binlerce? Sosyal medyada yeni olduğunuzda takipçi kazanmak zordur. İşte bu sebepten ötürü birçok insan arkadaş satın almayı tercih ediyor. Peki biraz sinsi olmak dışında, twitter takipçi satın almanın eksileri nelerdir? Burada bu konuyu ele alacağız.

Takipçi Satın Alma

Takipçi Satın Alma

 

Takipçileri Nasıl Satın Alırsınız?

Twitter Takipçi satın almanın en yaygın yöntemi ‘zombi hesap takibidir’ .Bu yöntemde ‘zombi’ hesaplara sahip olan dışarıdan bir şirkete yardım veya destek sağlarsınız ve bu ‘zombi’ hesaplar da sizin Twitter sayfanızı takip eder. Tek işlevleri bu olan ‘zombi’ hesaplar, ya sahtedir ya da işlevsiz kullanıcılara aittir.

 

Artılar

Popüler Markalardan Biri Haline Gelirsiniz

Arkadaşlarınızın artması, popülaritenizin artmasına yol açar. Gerçek olup olmamaları önemli değil; sonuçta önemli olan nicelik değil midir?

Bunun yanıda yüksek takipçi sayısı önemli görünmenize ve hissetmenize yol açar. Yüksek rakamlar değerinizi belirler- 1500 takipçiniz varsa takip edilmeye değersinizdir.

 

Hızlı ve Kolaydır

İşleri dürüst yoldan yaparsanız sonuçlarını elbette bir gecede alamazsınız. Ancak hızlı bir çözüm arıyorsanız aradığınız yöntem bu olabilir. Bilinçli anlaşma avcılarının ilgisini çeken ve sadece 5 euroya binlerce takipçi vaadeden birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu takipçilerden etkileşim beklemeyin yeter.

 

Eksiler

Spam!

Kimse spam’ları sevmez, özellikle de gelen kutusunda. Twitter takipçileri satın almaya karar verirseniz gerçek takipçilerinizi çok kızdırabilirsiniz.

‘Zombi’ servislerden birçoğu, hesabınıza ulaşım için ısrar eder ve hesabınıza ulaştıklarında da şüpheli yöntemlerini pazarlamak için birçok mesaj yollarlar. Bu da hesap sahibi olarak kontrolü elden kaybetmeniz anlamına gelir.

Aynı tweet ve direkt mesajları almak sadece sinir bozucu değildir, bunun yanında…

 

Kötü bir itibar yaratır

şirketinizin itibarı ve müşterilerinizle olan sağlam etkileşimle gurur mu duyuyorsunuz? Bu tekniği kullanacak olursanız bu lekesiz itibarınız zedelenebilir.

Takipçi satın almak tıpkı engelleri es geçerek bir yarışı hile ile kazanmak gibidir. Genel olarak ahlaka aykırı görülür. Bunun yanında kendi işinize zaman ve çaba ayıramıyorsanız, müşterilerinize nasıl bunları sağlayabilirsiniz?

 

Sizi Açığa Çıkartır

Bu yöntemi kullandığınızı insanların anlamayacağını düşünüyorsanız, ne kadar insanın bunları anladığını öğrenmek sizin için büyük bir sürpriz olacaktır. Kısa sürede büyük miktarda kullanıcı artışı ve alakasız reklamlar gibi temel ifşalar dışında, sahte profilleri ayırt eden araçlar da işinizi zorlaştırabilir.

 

Google’da ‘sahte profilleri bul’ şeklinde basit bir arama yapan herkes, Twitter’daki binlerce sahte

hesabı görebilir.

 

Bir Numara Olmaktan Öteye Geçemez

10 gerçek arkadaşı mı yoksa 100 tanıdığı mı tercih edersiniz? Aynı soru Twitter hesabınız için de sorulabilir. Daha önce de bahsedildiği gibi, satın alınmış bu ‘kişiler’ sizinle herhangi bir etkileşime geçmeyeceklerdir. Tepede olmak yalnızlık getirebilir.

 

Size Klout Vermez!

Klout puanınızı biliyor musunuz? Sosyal medya terminolojisine bakacak olursak, Klout sizin sosyal etkinizi ölçer. Ne kadar yüksek, o kadar iyi.

 Peki satın almış olduğunuz twitter takipçilerinin size yardım edeceklerini mi düşünüyorsunuz? Eğer nitelik değil niceliğin önemli olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Takipçilerinizin fazla olmasının sizi sosyal anlamda etkili kılacağını düşünüyorsanız büyük hayal kırıklığına uğrarsınız; çünkü Klout sizin kullanıcılarla etkileşiminizi göz önünde bulundurur. Bu yüzden, retweet, cevap, favorilere eklenme benzeri şeylere sahip değilseniz Klout’ta başarılı olmanız pek mümkün değildir (devasa takipçi sayısına rağmen).

 

Tehlike! Tehlike!

Son olarak detaylı bilgilerinizi ve paranızı vermeden önce bir düşünün- acaba güvenli mi? Bu hizmetleri sunan şirketlerin bazıları (hepsi değil) çeşitli entrikalar düzenleyerek hiçbir şeyden şüphelenmeyen şirket ve takipçilerini dolandırabilir. Bu riske gerçekten değer mi?

Hala yakın zamanda takipçi satın almayı düşünüyor musunuz? İnovanka olarak biz,Sosyal Medya’da dürüst ve eski usul etkili yöntemlerle başarıya ulaşılabileceğine inanıyoruz- iletişim ve etkileşim!

Sosyal Medya Danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.
Call Now ButtonYıldızınız Parlasın 🌟