Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları – Yurt Dışı

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları – Yurt Dışı

Sosyal Medya Ajansları; Sosyal Medya Yönetimi ve stratejileri için ne kadar ücret talep ediyorlar ? Yurt dışındaki Sosyal Medya Ajansları’nın ortalama Sosyal Medya Danışmanlığı hizmet fiyatlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya reklamlarını dışarıdan temin etmenin maliyeti nedir?

Sosyal medya yönetim paketinize ücretli reklamları eklemek, tabii ki ek bütçe gerektirir. Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformlar ücretli reklam seçenekleri sunmaktadırlar, ve doğru kullanıldıklarında bu sosyal medya reklam kampanyaları, ROI oranlarını yükseltmekten, trafik ve satışları arttırmaya kadar pek çok alanda başarı sağlayabilirler.  

Sosyal medya reklamlarına ne kadar bütçe ayırmalısınız? Genelde kampanyalarınızı yürütmesi için sosyal medya ajansına yapacağınız ödeme, toplam reklam bütçesinin %10 – %20’si olacaktır. Bütçeniz büyükse, genelde sosyal medya ajanslarıyla ödenecek miktar konusunda pazarlık yapabilirsiniz. Buna ek olarak, genelde aylık asgari sosyal medya reklam yönetimi ücreti (yaklaşık $250) ödemek durumunda kalırsınız, bu yüzden yatırım yapmaya hazır olduğunuzdan emin olun.

Uzman tüyosu: Ücretli reklamların bu kadar etkili olmalarının sebebi, çok spesifik bir kitle hedefleyebilmenizdir – bu da daha yüksek dönüşüm oranlarını beraberinde getirir. Ancak, sosyal medya yönetim dünyasında olan diğer birçok şey gibi, sosyal medya reklamları da görünenden çok daha karmaşık olabilir.

Facebook pixelin ne olduğunu biliyor musunuz? Web sitenizdeki belli bir içeriğe erişim sağlamış kullanıcıları nasıl hedefleyeceğinizi biliyor musunuz? Reklamınızın kabul edilmesini garanti altına almak için kullanmanız gereken görsel boyutlarını ve resim-yazı oranlarını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, yalnız değilsiniz.

Bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için harcayacağınız zaman içinde neredeyse işletme yüksek lisans programı bitirebilirsiniz. Bu yüzden, sınırsız zamanınız yoksa, ROI oranlarınızı garanti altına almak için bilgili ve tecrübeli bir takımla çalışmak en doğru seçim olacaktır. Birçok marka için sosyal medya reklam yönetimini dışarıdan temin etmek en doğru seçim olacaktır.

Sosyal medya yönetimi stratejiniz hakkında

Şunu bir düşünün: yukarıda belirttiğimiz tüm fiyatlar durum güncellemelerini ve müşteri etkileşimlerini kapsar. Peki kapsamadığı şey nedir? Strateji.

Bazı ajanslar, Facebook ve Twitter yönetimi için aylık $4,500’dan başlayan ücret talep edebilirler, ancak bu ücret, stratejiyi kapsamaz. Bunun için ek ödeme yapmanız gerekmektedir. İşte bu yüzden stratejiyi sosyal medya pazarlama paketlerimize ekliyoruz (çünkü strateji olmadan çalışmanın bir anlamı bulunmamaktadır).

Sosyal Medya Stratejisi’nin en önemli etken olduğunu kabul etmemiz gerekir – aradığınız ROI’ye ulaşmak için sosyal medya pazarlama alanına bir plan ve hedef listesiyle girmeniz hayati önem taşır. Bu yüzden sosyal medya yönetiminizi bir stajyerin ya da tecrübesiz bir ajansın ellerine bırakmamalısınız. Online halkla ilişkiler ajansları bunu bilirler ve uzmanlıkları için ek ücret aldıklarından emin olurlar.

Sosyal Medya Stratejisi’nin maliyeti nedir?

Sosyal medya kanallarında sahte bir üne sahip olmak oldukça basittir ve size sadece $6,800’a mal olur. Facebook sayfanızın 1 milyon beğeni alması elbette etkileyicidir, ancak bu sayının sahteliği, sayfanızı ziyaret edip hiçbir paylaşımınızın beğenilmediğini (ya da yorum yapılmadığını) gören kullanıcılar tarafından kolayca anlaşılır.

Sosyal medya pazarlaması için kapsamlı bir strateji oluşturmak ve tüm çalışmaları dışarıdan temin etmek (en az iki sosyal ağ kullanımı için) aylık $3,000 ile $20,000 arasında bir bütçe gerektirir. Endüstri ortalaması ise aylık $4,000 ile $7,000 arasında seyreder. Sosyal medya Ajansı’nın tüm hesaplarınızı sıfırdan yaratmasını ve 4-12 ay boyunca danışmanlık yapmasını istiyorsanız, ödemeniz gereken fiyat aylık olarak $3,000 ile $15,000 arasındadır.

En az iki kanal ne anlama gelir? Bunun basit açıklaması Facebook ve Twitter yönetimidir. Eklenen her kanal ek bütçe anlamına gelir.

Uzman tüyosu: Müşterilerinizin kişilik özelliklerini ve tercihlerini öğrenmek için bir pazar araştırması yürütüyorsanız, gerekli bilgi ve veriler için $20,000 harcamanız, olağanüstü bir sosyal medya kampanyası oluşturmanıza yardımcı olur. Bunun dışında, aynı sonuçlara daha düşük bir bütçe ile erişebilirsiniz.

Aynı zamanda, birçok sosyal medya ‘strateji’ bakış açısı, müşteriden müşteriye aktarılır. Örneğin, B2B bir şirkete iş eğitimi verilirken kullanılan teknikler, B2B bir şirketle yapılan bulut bilgi işlem çalışmaları sırasında da kullanılabilir. Ek olarak her iki B2B durumunda da Twitter, düşünce liderleri ile etkileşime geçmek için kullanılır ve bu kişiler müşterinin blogunda misafir içerikleri paylaşabilirler. Bununla birlikte, hem iş eğitimi hem de bulut bilgi işlem sağlayıcıları olarak, müşterilerin endüstri hakkındaki fikirlerini paylaşma ve müşteriler ve potansiyel müşterilerle iletişime geçmeye odaklanırız.

Stratejinize aylık olarak $20,000 ödemeyi kabul etmeden önce, bu paraya neyi satın alacağınızı tekrar düşünün. Sizin için özel olarak tasarlanmış bir stratejiye mi, yoksa kabul görmüş bir stratejinin üzerindeki ufak oynamalara mı para ödeyeceksiniz? Çoğu zaman, yaptığınız ödemenin karşılığı ikinci seçenektir – çünkü çalışan bir formül bulmuşlardır! Ancak bilinen bir taktik için para ödemek de mantık dışı olacaktır.

Twitter ve Facebook için hesap denetiminin maliyeti nedir?

Peki ya sadece sosyal medya hesaplarınızın denetlenmesine ve stratejinizi geliştirmek için birkaç tüyoya ihtiyaç duyuyorsanız? İster inanın ister inanmayın, bunun maliyeti $2,000 ile $10,000 arasında değişmektedir. Bu aralığın alt kademeleri aslında oldukça mantıklıdır – özellikle de sosyal medya eğitimini ve rekabet analizini bu fiyata kattığınızı düşünürsek. Aylık olarak $10,000 ödemek için tek geçerli sebep ise, büyük bir şirket yönetmeniz ve birçok dijital değerinizin bulunması olacaktır. Elbette bu durumda bir sosyal medya danışmanı ayağınıza kadar gelip tüm çalışanlara gerekli eğitimi vermek durumundadır.

Uzman tüyosu: Bir sosyal medya paketi satın almaya karar verirseniz, denetim için ek bir ücret ödememeye dikkat edin. Kendine saygısı olan her sosyal medya ajansı, strateji oluştururken zaten denetim yapar.

İnovanka Sosyal Medya Yönetim Hizmetleri  ile Sosyal Medya’da en iyi şekilde varlığınızı koruyun.

Kaynak: contentfac

0

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.
Call Now ButtonYıldızınız Parlasın 🌟